Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Čo má rok 2022 pripravené pre bezpečnostný priemysel

| Dahua Blog |

Publikované 25. apríla 2022
Axis
canex-blog_docs-image_106

QR kódy pre inteligentnú a cenovo efektívnu kontrolu prístupu

24. októbra 2022
Axis
canex-blog_docs-image_129

Audio riešenia pre inteligentnejšie a bezpečnejšie mesto

13. februára 2020
Dahua
canex-blog_docs-image_19

Spoznajte 3 aspekty, ktoré by ste mali vedieť o WDR

27. septembra 2021
Axis
canex-blog_docs-image_01

Nová vysokorýchlostná PTZ kamera Axis: 31x optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi

5. júla 2021

Čo má rok 2022 pripravené pre bezpečnostný priemysel #

Posledných pár rokov bolo nepochybne náročných pre každého. Keďže pandémia stále hrozí všade, ľudia sa trochu naučili prispôsobiť novému normálu, s ktorým sa objavila vlna nových technológií. Podľa štúdie IEEE sú umelá inteligencia (AI), strojové učenie, cloud computing a 5G len niektoré z technológií, ktoré sa v roku 2022 dostanú do centra pozornosti.

Ako popredný svetový poskytovateľ inteligentných riešení a služieb internetu vecí zameraných na video, Dahua neustále inovuje a rozvíja svoje ponuky produktov a služieb, pričom venuje veľkú pozornosť najnovším a vznikajúcim technológiám v tomto odvetví. Keď je nový rok za rohom, pozrime sa na niektoré technologické trendy, od ktorých sa očakáva, že budú viesť rok tigra:

1) Zrýchlené prijatie video analýzy a produktov základnej úrovne s podporou AI #

Začlenením AI do koncových, okrajových a cloudových scenárov sa čoraz viac zariadení založených na AI bude široko uplatňovať v rôznych oblastiach a odvetviach. Je pravdepodobné, že technológie súvisiace s analytikou AI – ako napríklad forenzné vyhľadávanie založené na AI, business intelligence, detekcia objektov a šírka pásma – budú v roku 2022 a neskôr poháňať veľkú časť inovácií v oblasti video-dohľadu.

Na budúci rok má Dahua’s WizSense, široký rad produktov a riešení AI, ktoré rozpoznávajú človeka a vozidlo s vysokou presnosťou, vydať vylepšenia funkcií AI Scene Self-adaptation (AI SSA), AI Coding a QuickPick. Okrem toho WizMind – kolekcia špičkových riešení umelej inteligencie Dahua, ktoré ponúkajú včasné varovanie a výstrahy v reálnom čase, pokročilé analýzy a dátové štatistiky – je tiež na dobrej ceste aktualizovať svoje portfólio, ktoré zahŕňa širokouhlé kamery, správu parkovísk, termálne zobrazovacie kamery a ďalšie.

Podľa správy o Video Surveillance & Analytics Database Report od spoločnosti Omdia z roku 2021 sa očakáva nárast dopytu po záznamových zariadeniach – najmä zariadeniach základnej úrovne – so zabudovanou analytikou hlbokého učenia. Dahua Cooper-I séria XVR je napríklad prvým inteligentným analógovým rekordérom a úložným zariadením základnej úrovne, ktorý ponúka funkcie AI, ako je SMD (inteligentná detekcia pohybu) Plus a kódovanie AI. Rovnako aj séria Dahua Eureka sa skladá zo základných termálnych kamier poháňaných AI. Je navrhnutá pre koncových používateľov a je ideálnou voľbou pre detekciu narušenia malého a stredného obvodu a včasnú detekciu požiaru v rôznych scenároch (napr. miesta na recykláciu odpadu).

2) Cloudový video dohľad neustále rastie a vyvíja sa #

Očakáva sa, že dopyt po cloud computingu medzi organizáciami bude pokračovať aj v roku 2022 v dôsledku práce na diaľku a rastúceho trendu digitálnej transformácie v dôsledku COVID-19. V roku 2022 sa má zrýchliť aj prijatie cloudových riešení video sledovania, ako je VSaaS (Video Surveillance as a Service).

Vďaka svojim početným výhodám, ako je nákladová efektívnosť, vzdialený prístup k údajom, bezpečné ukladanie údajov, vysoká spoľahlivosť atď., zaznamenáva rastúcu popularitu v sektore malých a stredných podnikov, ktoré nemôžu samostatne budovať a udržiavať video monitorovacie systémy.

Jedným z príkladov vynikajúceho systému VSaaS je cloudová platforma COS od Dahua, splývajúca cloudová platforma, ktorá používateľom umožňuje spravovať zariadenia na mieste a využívať celý rad služieb kedykoľvek a kdekoľvek. Inštalátorom tiež poskytuje pohodlné riešenia, ktoré majú na dosah ruky, vrátane 24/7 diaľkovej diagnostiky a opravy problémov, prevádzky alarmu, služby cloudového úložiska atď.

3) Technológia 5G otvára cestu pre prácu na diaľku a videokonferencie #

5G je, samozrejme, kľúčovou technológiou, ktorá bude v nasledujúcich rokoch prínosom pre videokonferencie a prácu na diaľku. Rýchle sieťové možnosti video pripojení umožňujúce širokopásmovú technológiu 5G zaisťujú zdieľanie vizuálu v reálnom čase a synchronizáciu zvuku a videa s nulovou latenciou, čo umožňuje efektívnu komunikáciu a spoluprácu na diaľku

Nedávny prieskum IDC naznačuje, že v dohľadnej budúcnosti majú zamestnávatelia na celom svete tendenciu osvojiť si hybridný pracovný model, ktorý kombinuje prácu na diaľku a prácu na mieste. Videokonferenčné riešenia a digitálne nástroje pre prácu na diaľku, ako je inteligentná interaktívna tabuľa Dahua DeepHub, budú tiež v budúcom roku žiadané. Dahua DeepHub je navrhnutý pre efektívnu a kolaboratívnu prácu pre moderné zasadacie miestnosti a kancelárie s účasťou na diaľku. Medzi funkcie patrí užívateľsky prívetivé rozhranie, bezdrôtový 4K displej, jednoduchá inštalácia, možnosť písania na dotykovej obrazovke, vysokovýkonné videokonferencie a ďalšie inteligentné funkcie.

5G nepochybne poskytne sieťam vyššiu rýchlosť a spoľahlivosť. Umožní lepšie využitie technológií, ako je AI, IoT a strojové učenie pre spoluprácu na konferenciách viacerých strán, a umožní rôzne inovatívne aplikácie v odvetví videokonferencií.

4) Konvergencia viacerých systémov prostredníctvom AIoT #

Konvergencia viacrozmerných snímacích zariadení a systémov prostredníctvom IoT je ďalšou oblasťou, ktorá v budúcom roku zaznamená rast. AIoT je kombináciou technológií AI a infraštruktúry IoT. Dosahuje efektívnejšie operácie IoT, zlepšuje interakcie medzi človekom a strojom a zlepšuje správu a analýzu údajov. Inými slovami, nielenže môže každý jeden prvok v prostredí internetu vecí prevádzkovať AI samostatne, ale môžu sa aj navzájom prepojiť a spoločne vykonávať úlohy inteligentnejšie.

V posledných rokoch neustále rastúce bezpečnostné požiadavky na scenáre rozsiahlej ochrany perimetra (napr. letisko, stavenisko, vodná plocha atď.) umožnili konvergenciu video technológie poháňanej AI s termovíznym zobrazovaním a bezpečnostným radarom. Dahua Perimeter Protection Security Radar Solution napríklad integruje PTZ kameru a termovíziu s bezpečnostným radarom na dosiahnutie viacrozmerného snímania, čo používateľom umožňuje detekovať a sledovať narušenie, nahrávať alarmy, ukladať dôkazy a ďalšie.

Technológia AIoT bude tiež svedkom rastúcej integrácie riešení, ako je video-dohľad, alarmy, kontrola prístupu, detekcia požiaru pomocou snímačov teploty, vlhkosti, dymu, tepla a kvality vzduchu – aby sme vymenovali len niektoré – v inteligentných budovách a domácnostiach. K dispozícii bude viac riešení prispôsobenia založených na scéne, ktoré integrujú technológiu umelej inteligencie videa s radarom a ďalšími technológiami IoT na vyriešenie špecifických problémov zákazníkov.

5) Kybernetická bezpečnosť #

Kybernetická bezpečnosť je medzi používateľmi čoraz väčším problémom a s rastom sietí IoT sa stane čoraz väčším problémom. Najväčšie obavy vyvolávajú mobilné a hybridné pracovné sily (zamestnanci pracujúci z domu alebo na diaľku), zraniteľnosť cloudu a dátových centier a koordinované alebo ransomvérové útoky na ich siete.

Dahua dlhodobo pripisuje veľký význam informačnej bezpečnosti v oblasti smart IoT, pričom bezpečnosť siete a ochranu súkromia považuje za jednu z najvyšších priorít spoločnosti. Dahua poskytuje používateľom technológiu end-to-end šifrovania, ktorá pokrýva bezpečnosť celého životného cyklu údajov. Spoločnosť integruje opatrenia na ochranu bezpečnosti, ako je autentifikácia certifikátom, overenie integrity toku kódu a šifrovanie toku kódu, takže sieťové údaje sú šifrované a chránené v celom procese zhromažďovania, prenosu, ukladania, zdieľania a používania.

Okrem toho bolo zriadené aj centrum kybernetickej bezpečnosti Dahua (DHCC: Dahua Cybersecurity Center), aby zmierňovalo problémy s kybernetickou bezpečnosťou poskytovaním hlásení o slabých miestach zabezpečenia a zdieľaním know-how v oblasti kybernetickej bezpečnosti so zákazníkmi. Má svoj tím PSIRT (Product Security Incident Response Team), ktorý prijíma, spracováva a zverejňuje akékoľvek bezpečnostné chyby súvisiace s produktmi a riešeniami Dahua.

Iné technológie #

Monitorovanie pri slabom osvetlení #

Nová generácia plnofarebných kamier Dahua má teraz duálne senzory – jeden na zachytávanie svetelných informácií, druhý na zachytávanie farebných informácií – a pokročilé spracovanie obrazového signálu, čo umožňuje vysokú kvalitu obrázkov. Okrem toho kamera Dahua Three-in-One Camera (TiOC) čoskoro vydá aktualizácie svojich produktov HAC, vrátane eliminácie rušenia červeného a modrého svetla, prispôsobenia hlasu a serializácie produktov.

Tepelná termografia #

Základná termálna ručná termografická kamera od Dahua HI20 je prenosné, presné a ekonomické tepelné zariadenie vhodné na preventívnu údržbu na miestach náchylných na kolísanie teploty (napríklad domov, pracovisko). Dá sa použiť na kontrolu elektrických porúch, zariadení a strojov, zdravotnú diagnostiku budov a pod.

Solárna energia #

Integrované riešenie zabezpečenia mimo siete spoločnosti Dahua integruje video-dohľad (vrátane funkcií AI) s technológiou prenosu siete 4G a technológiou solárnej energie, aby poskytoval efektívny monitorovací systém v oblastiach bez prístupu k sieťovému pripojeniu a elektrickej energii. Súvisiace produkty zahŕňajú integrovaný solárny systém a solárne napájané bezpečnostné kamery (IPC a PTZ).

X