Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Dahua TechMonth: Ako WizMind využíva technológiu AI na riešenie zložitých bezpečnostných výziev

| Dahua Blog |

Publikované 15. novembra 2021
Dahua
canex-blog_docs-image_89

Vezmeme vás do novej plnofarebnej éry s technológiou Dahua Smart Dual Illuminators

5. septembra 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_107

Predstavenie The Dahua WizMind Illegal Parking Detection

1. októbra 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_55

Ktoré dopravné priestupky dokáže Dahua Smart Traffic Management Solution odhaliť?

28. februára 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_34

Dahua TechMonth (WizMind): 3 dôvody, prečo používať Dahua ANPR 2.0 na parkoviskách

13. decembra 2021

Dahua TechMonth: Ako WizMind využíva technológiu AI na riešenie zložitých bezpečnostných výziev #

Riešenie zložitých bezpečnostných problémov súvisiacich s veľkým tokom ľudí a vozidiel bolo v priebehu rokov prevládajúcou výzvou. Dokonca aj so základnými monitorovacími funkciami v dnešných bežných monitorovacích riešeniach stále chýbajú relevantné funkcie, ktoré by riešili ďalšie požiadavky zákazníkov vrátane vyhľadávania cieľov, štatistických údajov o zákazníkoch, správy parkovania atď. Začlenením AI do monitorovacích zariadení však možno tieto ďalšie požiadavky na monitorovanie efektívne vyriešiť. Riešenia založené na AI poskytujú používateľom nielen včasné varovanie a upozornenia v reálnom čase, aby mohli včas reagovať na bezpečnostné riziká, ale ponúkajú aj pokročilé analýzy a štatistiky údajov, ktoré môžu pomôcť pri ich podnikových operáciách.

Dahua TechMonth bude predstavovať jednu z kľúčových technológií umelej inteligencie Dahua, ktorá môže pomôcť vyriešiť bežné problémy s dohľadom a problémové body monitorovania používateľov. Aby sme odštartovali Dahua TechMonth, pozvali sme produktovú manažérku Dahua pani Shirley Pei, aby nám poskytla nejaké informácie o najnovšom Dahua WizMind.

Zdravím, Shirley! Môžete nám povedať, čo presne je WizMind? #

Samozrejme. Dahua WizMind, poháňaný algoritmom hlbokého učenia, je v podstate komplexné portfólio produktov a riešení AI zameraných na projekty, vrátane IPC, NVR, PTZ, XVR, termovíznych zariadení a softvérových platforiem. Je navrhnutý tak, aby spĺňal komplexné požiadavky špičkových vertikálnych trhov, ako je maloobchod, energetika, financie a doprava. Jeho hlavné aplikácie sú založené na človeku a vozidle, ktoré riešia neustále sa zvyšujúcu zložitosť bezpečnostných výziev, ako je veľký tok ľudí a vozidiel. Zároveň poskytuje aj aplikácie založené na objektovom a termovíznom zobrazovaní.

Okrem poskytovania základných funkcií, môže mať human-based WizMind prospech aj z podnikovej analýzy? #

Áno, samozrejme. WizMind ponúka inteligentné funkcie AI, ako je ochrana súkromia, metadáta videa, stereo analýza, počítanie ľudí atď. Poskytuje presné údaje založené na ľudských vlastnostiach a správaní, ktoré môžu používateľom pomôcť primerane reagovať na situáciu. Vygenerované údaje môžu byť tiež použité na pomoc manažérom pri optimalizácii ich obchodných operácií a pri rozhodovaní. A samozrejme, pri týchto funkciách sme zohľadnili súkromie používateľov, v skutočnosti existujú flexibilné možnosti pre používateľov, ako prispôsobiť svoje monitorovanie na základe svojich skutočných potrieb.

Môžete podrobnejšie rozviesť WizMind založený na vozidlách a ako môže zvýšiť bezpečnosť na cestách a efektivitu parkovania? #

Dobre. Ako všetci vieme, zaistenie bezpečnosti a efektívnosti dopravy je bolesťou pre mnohé mestá na celom svete. WizMind založený na vozidlách, ako naznačuje názov, sa týka našich technológií AI na báze vozidiel vrátane ANPR, metadát vozidiel, detekcie nelegálneho parkovania a správy parkovacích miest. Je široko používaný na mestských cestách, v obytných komunitách, na parkoviskách a mýtnych staniciach na zmiernenie dopravných zápch a zlepšenie zážitku vodiča. Napríklad Dahua Smart Parking Management Solution môže vodičom pomôcť nájsť voľné parkovacie miesto v reálnom čase. WizMind ANPR IPC možno nasadiť pri vchode/výjazde z obytného komplexu, aby automaticky identifikoval poznávacie značky vozidiel obyvateľov. Poskytuje vodičom pohodlie a pomáha šetriť náklady na pracovnú silu.

Existuje funkcia WizMind, ktorá môže pomôcť nájsť chýbajúce položky, je to pravda? #

Áno! Je to možné pomocou nášho objektovo založeného WizMind. Je vybavený algoritmami hlbokého učenia, ktoré dokážu rozpoznať predmety ako škatule, batohy, tašky na batožinu, bicykle atď. Účinne filtruje rušenie spôsobené svetlom, zvieratami a inými nepodstatnými predmetmi, čím poskytuje presný poplach a znižuje falošné poplachy. Vďaka týmto schopnostiam môže ponúknuť detekciu opustených alebo chýbajúcich objektov v reálnom čase s prepojením alarmu napojeného na správcu, aby včas našiel chýbajúce položky. Je vhodný pre železničné stanice, autobusové stanice a letiská, kde je denne veľký prúd cestujúcich a dochádzajúcich. V niektorých prípadoch sa používa aj na detekciu objektov, ktoré prekážajú požiarne cesty a požiarne východy.

Ako WizMind využíva technológiu tepelného zobrazovania na detekciu narušenia a skorého požiaru? #

WizMind v podstate využíva technológiu tepelného zobrazovania na dosiahnutie 24/7 ultra-dlhého monitorovania, ktoré dokáže rozpoznať človeka a vozidlo aj na veľké vzdialenosti a dokonca aj v drsnom prostredí s hmlou, oparom, snehom atď. Termokamera Dahua môže byť rozmiestnená v obvodových oblastiach, pretože dokáže odhaliť ľudí aj vozidlá z diaľky, čo pomáha včas upozorniť kompetentné orgány v prípade narušenia. Je tiež ideálny v prístavoch a dokoch na detekciu vodných plavidiel aj v drsných poveternostných podmienkach. Okrem toho môžu tieto termokamery WizMind tiež pomôcť predchádzať vzniku odpadu a lesným požiarom v počiatočnom štádiu, pretože dokážu odhaliť mierne rozdiely v teplotných zmenách.

Môžu sa platformy tretích strán integrovať so sériou Dahua WizMind? #

Áno, môžu! Dahua WizMind je kompatibilný s globálnymi systémami na správu videa, ako sú Milestone, Axxon, Avigilon, ISS, Qognify a Mirasys. Používatelia môžu používať našu vlastnú otvorenú platformu Dahua (DHOP) pre IPC a termokamery WizMind na základe svojich skutočných potrieb. Ponúkame tiež dostatočné rozhranie API, ktoré našim technologickým partnerom umožňuje integráciu s produktmi WizMind. V súčasnosti máme k dispozícii už viac ako 15 existujúcich technologických partnerov a viac ako 18 aplikácií.

X