Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Dahua TechMonth (WizMind): 3 dôvody, prečo používať Dahua ANPR 2.0 na parkoviskách

| Dahua Blog |

Publikované 13. decembra 2021
Dahua
canex-blog_docs-image_107

Predstavenie The Dahua WizMind Illegal Parking Detection

1. októbra 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_06

Rozšírenie analýzy videa pomocou rekordérov (DVR) základnej triedy

16. augusta 2021
Dahua
canex-blog_docs-image_87

Smerovanie k bezpečnejšiemu svetu AIoT

22. augusta 2022
Hanwha
canex-blog_docs-image_62

5 najlepších trendov video dohľadu na rok 2022

14. marca 2022

Dahua TechMonth (WizMind): 3 dôvody, prečo používať Dahua ANPR 2.0 na parkoviskách #

O automatickom rozpoznávaní ŠPZ (ANPR) sa často hovorí ako o aplikácii na zhromažďovanie údajov o ŠPZ vozidiel jazdiacich po diaľniciach a uliciach miest. Správa parkoviska ako taká je niekedy prehliadaným príjemcom technológie ANPR. Inštalácia kamier ANPR na parkoviskách môže poskytnúť vysokú návratnosť investícií pre obytné komplexy, školské areály, parkoviská s časovým obmedzením alebo akékoľvek parkovacie zariadenia, ktoré by za normálnych okolností vyžadovali hliadku na kontrolu nepovolených vozidiel.

Je to vysoko presné #

Funkcia ANPR je neoddeliteľnou súčasťou Dahua ANPR 2.0. Odporúčané kamery WizMind, ktoré podporujú ANPR, sú 4MP IR Bullet WizMind sieťové kamery (IPC-HFW7842H-ZVH, IPC-HFW7842H-Z4VH) a 8MP IR Bullet WizMind sieťové kamery (IPC-HFW7442H-ZVH, IPC-HZHFW74442-HZHFW74). Tieto kamery dokážu presne rozpoznať informácie o ŠPZ z viac ako 87 krajín a ďalšie atribúty vozidla na scéne, pričom ponúkajú mieru detekcie až 99% a mieru rozpoznávania až 95%. Okrem ANPR ponúkajú tieto zariadenia aj ďalšie funkcie AI vrátane video metadát a IVS.

Kamery ANPR navyše podporujú aj funkcie blocklist a allowlist pre zaistenie bezpečnosti v monitorovanej scéne. Umožňuje prístup k tým, ktorí sú v zozname povolených, a odošle alarm, keď sa zistí blokovaná poznávacia značka vozidla. Okrem toho obsahuje aj funkciu VIP Recognition, ktorú možno použiť v kanceláriách spoločnosti a obytných oblastiach na zabezpečenie hladkého prístupu pre VIP zákazníkov a obyvateľov.

Maximalizuje efektivitu #

Dahua ANPR 2.0 má tiež funkciu správy parkovacieho miesta. Dáva operátorom možnosť zachytávať údaje o vozidlách vchádzajúcich a vychádzajúcich z parkoviska a zobrazovať počet dostupných parkovacích miest v reálnom čase prostredníctvom LED obrazoviek. Systém dokáže sledovať, koľko áut je zaparkovaných v danej zóne (kamerou môže byť pokrytých až 80 parkovacích miest v závislosti od rôznych výšok) a dokáže analyzovať, koľko áut sa zvyčajne nachádza v danej zóne v konkrétnom čase. Používatelia môžu dokonca monitorovať viacero parkovísk pomocou jedného systému DSS.

Pre vodičov kamera ANPR 2.0 riadi prístup na parkovisko, keď je integrovaná so závorou, čím umožňuje bezdotykový a „bezlístkový“ prejazd vozidiel a predchádza možnej zápche.

Je to ekonomické #

Kamery Dahua ANPR 2.0 sa jednoducho inštalujú a majú viacero možností upevnenia, takže vaše riešenie ANPR bude okamžite pripravené. Podporuje viacero backendov – môže stáť samostatne s kartou SD alebo sa dá použiť s produktom NVR či DSS – takže možno budete môcť využiť existujúce vybavenie. Okrem toho iba prvé zariadenie potrebuje prístup k káblu a napájaciemu káblu, ostatné pripojené zariadenia môžu byť napájané ethernetovými káblami.

Dahua ANPR 2.0 v akcii #

X