Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Hlavné dôvody, prečo môže malá firma ťažiť z kamerového systému

| Axis Blog |

Publikované 25. októbra 2021
Dahua
canex-blog_docs-image_06

Rozšírenie analýzy videa pomocou rekordérov (DVR) základnej triedy

16. augusta 2021
Axis
canex-blog_docs-image_53

Video dohľad a GDPR: Čo sa zmení?

14. februára 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_33

Dahua TechMonth (WizMind): 3 praktické aplikácie monitorovania metadát založených na človeku

6. decembra 2021
Dahua
canex-blog_docs-image_64

5 tipov, ako zabezpečiť, aby bezpečnostné kamery fungovali aj v zime

28. marca 2022

Hlavné dôvody, prečo môže malá firma ťažiť z kamerového systému #

Malí podnikatelia tvrdo pracujú. Keď prídu prví a odchádzajú poslední, často si prácu nosia so sebou, aby zaistili, že ich podnikanie bude čo najúspešnejšie. Z tohto dôvodu veľa majiteľov firiem neberie prázdniny a keď tak robia, trávia veľa času staraním sa o to, ako veci fungujú v ich neprítomnosti. Hlavnou starosťou malých podnikov je krádež, pretože môže mať zničujúce účinky. Preto je kvalitné riešenie kamerového dohľadu užitočnou investíciou pre pokoj v duši a kontrolu.

Poďme sa ponoriť do hlavných dôvodov, prečo môže malá firma ťažiť z riešenia kamerového systému (video-sledovania).

Kontrola incidentov #

Vysokokvalitné kamerové systémy s podrobným pokrytím umožňujú majiteľom malých firiem vrátiť sa a nájsť incidenty, aby zistili, čo sa stalo. Ak napríklad v maloobchode niečo chýba, preskúmanie videa odhalí, čo sa presne stalo a možno aj to, kto čo vzal.

Kamerové systémy môžu byť cenné aj z pohľadu zodpovednosti. Tvrdenia o sklze a páde sú bežné, ale niekedy sa ukážu ako nepravdivé. Bez videa na overenie nárokov by takéto incidenty mohli byť nákladné. Ďalším príkladom môže byť prípad zákazníkov, ktorí tvrdia, že im bolo vydaných menej peňazí, alebo dodávateľ, ktorý tvrdí, že dodal tri várky tovaru, ale iba dva sú v sklade. Majiteľ malej firmy by nemal strácať čas počítaním peňazí v registračnej pokladni alebo hádať sa o tom, čo bolo doručené, a mohol by si jednoducho prezrieť videozáznamy a zistiť, kto má pravdu.

Prihlasovanie #

Pre majiteľov malých firiem s kamerovým systémom môžu byť prázdniny skutočne relaxačné. Majiteľ môže namiesto toho, aby sedel na pláži a obával sa o svoju firmu, keď je preč, použiť svoj smartphone na diaľku na sledovanie živého alebo zaznamenaného videa. Duševný pokoj, ktorý toto riešenie prinesie, je neskutočný.

Navyše, ak sa niečo skutočne stalo, niektoré riešenia dohľadu umožňujú používateľom nastaviť konkrétne oznámenia o aktivitách. Ak je napríklad obchod zatvorený medzi 22:00 a 7:00, bolo by možné nastaviť pravidlo akcie na zvládnutie pohybu mimo prevádzkových hodín. Spustilo by sa upozornenie, ktoré by sa odoslalo na mobilné zariadenie majiteľa firmy, ktorý potom môže prostredníctvom aplikácie skontrolovať videozáznamy a zistiť príčinu, a ak ide o problém, v reálnom čase. To je obzvlášť užitočné v maloobchode, kde zákazníci počas dňa neustále vstupujú do určitých oblastí, ale po zatvorení predajne by nikto nemal byť v obchode. Osobu, ktorá je oprávnená dostávať upozornenia na každý typ incidentu, je možné prispôsobiť individuálne a podľa potrieb firmy.

Prístup pre viacerých používateľov, ktorý šetrí čas #

Pokiaľ ide o malé obchodné reťazce, ako sú večierky alebo reštaurácie, môže byť užitočné, aby manažéri aj majitelia monitorovali podnikanie. Úrovne prístupu pre viacerých používateľov umožňujú mnohým používateľom vzdialene si prezerať a spravovať riešenie sledovania s cieľom zvýšiť úroveň zabezpečenia, bezpečnosti a účinnosti. Okrem vlastníkov a správcov môžu mať inštalátory prístup aj k včasnej údržbe, ako je napríklad aktualizácia systému alebo reštart. To môže majiteľom firiem ušetriť čas a peniaze, pretože inštalatéri nemusia na miesto posielať technika.

Trvalé a flexibilné riešenie #

Toto je len niekoľko výhod, ktoré ponúkajú riešenia pre kamerový dohľad (kamerový systém) majiteľom malých podnikov.

Dnešné riešenia sú nákladovo efektívne, ľahko sa používajú a ponúkajú flexibilitu na monitorovanie operácií odkiaľkoľvek a kedykoľvek. Majiteľom malých podnikov poskytujú silu pracovať múdrejšie, nie ťažšie dosiahnuť konečný výsledok. Riešenia, ktoré ponúkajú flexibilitu z hľadiska obchodného rastu, tiež umožňujú majiteľom malých podnikov zostať sebavedomými a bezpečnými bez ohľadu na ich meniace sa obchodné potreby. Schopnosť ľahko prispôsobiť počet kamier alebo umiestnení, ako aj úložný priestor, vytvára majiteľom firiem pokoj a umožňuje im zamerať sa na svoju hlavnú činnosť.

X