Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Koľko toho viete o PTZ kamerách?

| Dahua Blog |

Publikované 3. októbra 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_94

Kombinované radarové a videodetekčné systémy zvyšujú obvodovú ochranu na novú úroveň

19. septembra 2022
Axis
canex-blog_docs-image_01

Nová vysokorýchlostná PTZ kamera Axis: 31x optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi

5. júla 2021
Axis
canex-blog_docs-image_63

Siete s nulovou dôveryhodnosťou a dôsledky pre video dohľad

21. marca 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_30

Dahua TechMonth: Ako WizMind využíva technológiu AI na riešenie zložitých bezpečnostných výziev

15. novembra 2021

Koľko toho viete o PTZ kamerách? #

Kamery Pan Tilt Zoom (PTZ) sú užitočné, pretože môžu posúvať, nakláňať a približovať, ale niektoré modely majú aj inovatívne funkcie, ktoré posúvajú váš bezpečnostný systém na vyššiu úroveň. Otestujte si svoje znalosti PTZ pomocou tohto kvízu.

Pravda alebo nepravda: IR osvetlenie je na PTZ vždy neúčinné, pretože vzdialenosť priblíženia ďaleko presahuje možnosti integrovaného IR systému. #

Nepravdivé – Režim priority priblíženia, ktorý je k dispozícii s vybranými PTZ Dahua, poskytuje optimálne IR pokrytie pri akomkoľvek nastavení priblíženia. Kamera má rôzne sady integrovaných IR žiaričov, ktoré sa zapínajú a vypínajú podľa toho, či je kamera v širokouhlom režime alebo je priblížená. To vám poskytuje rovnomerné osvetlenie pri širokých uhloch a znížený výkon pri úzkych uhloch.

Pravda alebo nepravda: Všetky PTZ kamery s dlhým dosahom majú problémy, ako sú rozmazanie, chvenie a pomalé zaostrovanie. #

Nepravdivé – Algoritmus prediktívneho zaostrovania Dahua (PFA), ktorý je k dispozícii na vybraných PTZ, odstraňuje tieto problémy a zlepšuje čistotu videa pomocou vysokorýchlostného nepretržitého automatického zaostrovania. PFA využíva pokročilú technológiu zaostrovania na zabezpečenie presnosti a predvídateľnosti nastavenia vzdialenosti objektu. To znamená, že na rozdiel od tradičných PTZ, kde sa obraz znova zaostrí, keď sa kamera premiestni, kamery s PFA udržujú zaostrenie počas celého procesu zoomovania.

Ktorá funkcia riadi činnosti kamery pri otáčaní, nakláňaní a približovaní, aby sa automaticky sledoval cieľ v pohybe? #

Automatické sledovanie (autotracking) – Táto funkcia, ktorá je k dispozícii na 5” a vyšších AI PTZ kamerách Dahua, umožňuje PTZ detekovať pohybujúci sa cieľ a automaticky ho sledovať v celom rozsahu pohybu kamery. Táto schopnosť môže byť ďalej vylepšená aktiváciou funkcie IVS na PTZ, ktorá ho spustí, aby sledovala cieľ, keď prekročí určitú oblasť demarkácie. Pozrite si automatické sledovanie v tomto videu.

Čo znamená EIS a na čo slúži? #

Elektronická stabilizácia obrazu (Electronic Image Stabilization) pôsobí proti určitým vibráciám – a sprievodnému rozmazaniu – ktoré sú prirodzené veternému prostrediu alebo miestu s premávkou v blízkosti. EIS poskytuje stabilnejšie zorné pole a rozširuje možnosti montáže, pretože PTZ možno potom nainštalovať na stĺp alebo do závesnej zostavy bez toho, aby bol neprimerane ovplyvnený vibráciami. Navyše s menším pohybom kamery ušetríte šírku pásma a úložný priestor!

A čo viac, ďalšie PTZ kamery sú tiež vybavené OIS alebo optickou stabilizáciou obrazu. Toto hardvérové riešenie nevyžaduje orezávanie obrázkov, pretože na zachytávanie obrázkov využíva celý snímač. Pomáha znižovať skreslenie obrazu a vytvára prirodzenejšie videá, ktoré sú výrazne lepšie ako EIS.

Pravda alebo nepravda: s toľkými možnosťami je naozaj ťažké nájsť správne IP PTZ… #

Nepravdivé – Vďaka webovej stránke Dahua je proces výberu PTZ hračkou! Stačí navštíviť webovú stránku www.dahuasecurity.com a kliknúť na kartu Produkt. Vo výberoch vyberte PTZ kamery, aby ste videli zoznam kategórií PTZ kamier Dahua. Potom si môžete vyskúšať tú správnu PTZ kameru, ktorá vyhovuje vašim potrebám monitorovania!

X