Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Navigácia v hodnotení bezpečnostných kamier pre vonkajšie monitorovanie

| Dahua Blog |

Publikované 11. apríla 2022
Hanwha
canex-blog_docs-image_112

Spoločnosť Hanwha Techwin Europe uvádza nový Wisenet Viewer 1.2

14. novembra 2022
Axis
canex-blog_docs-image_106

QR kódy pre inteligentnú a cenovo efektívnu kontrolu prístupu

24. októbra 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_96

Koľko toho viete o PTZ kamerách?

3. októbra 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_47

Riešenie: Dahua Smart Traffic Management

24. januára 2022

Navigácia v hodnotení bezpečnostných kamier pre vonkajšie monitorovanie #

Bez ohľadu na to, kde sa nachádzate, zima pravdepodobne prináša množstvo nepriaznivých poveternostných podmienok, od mrazivých teplôt až po intenzívny dážď alebo sneh. Vydržia vonkajšie bezpečnostné kamery, ktoré ste nainštalovali, sezónu? Okrem toho, že viete, ako zabezpečiť, aby vaše bezpečnostné kamery fungovali v zime, je tiež dôležité pochopiť hodnotenie kamier vhodné pre váš skutočný vonkajší scenár.

Dahua má niekoľko jednoduchých tipov, na čo sa zamerať pri výbere vonkajších sledovacích zariadení:

Hodnotenie IP67 #

Pohľad na hodnotenie IP kamier je najjednoduchší spôsob, ako zistiť, či kamera zvládne vonkajšie prostredie. Kamera s krytím IP65, IP66, IP67 alebo IP68 znamená, že kamera ponúka plnú ochranu proti prachu a rôzne stupne odolnosti voči vode od prúdu vody (IP65) až po ponorenie do 1 m (IP68). Väčšina bezpečnostných kamier Dahua ponúka vonkajšie hodnotenie IP67.

Dokonca aj pri vonkajších hodnoteniach IP kamier môže použitie nesprávnych držiakov alebo montážnych techník spôsobiť, že vonkajší dizajn kamery sa stane neúčinným. Uistite sa, že sa používajú správne držiaky a že je nainštalovaná odkvapkávacia slučka, aby sa voda nedostala do vonkajšieho potrubia a komponentov. Toto by sa malo robiť pri akejkoľvek vonkajšej aplikácii, bez ohľadu na to, či je voda prvoradá alebo nie.

Hodnoty teploty #

Aj keď môže byť kamera na video-dohľad určená pre vonkajšie prostredie z hľadiska vody a prachu, automaticky sa nekvalifikuje pre všetky aplikácie s vonkajšou teplotou. Skontrolujte teplotné hodnotenia spoločnosti Dahua na konkrétnych kamerách a dajte si záležať na zaznamenaní teplotného rozsahu každej kamery, aby ste sa uistili, že spĺňa špecifické potreby Vášho nasadenia. Zatiaľ čo mnohé z vonkajších kamier Dahua sú schopné pracovať pri teplotách až -22 ° F, pre extrémne chladné podnebie sa odporúča teplotné hodnotenie -40 ° F.

Je tiež dôležité poznamenať, že aj tie kamery navrhnuté na vonkajšie použitie budú zvyčajne musieť byť inštalované v kryte odolnom voči poveternostným vplyvom a môžu dokonca vyžadovať ohrievač na stabilizáciu teploty vo vnútri krytu v prípade extrémneho chladu.

Vykurovacie telesá #

Pre obzvlášť chladné aplikácie je najlepšie hľadať kamery so vstavanými ohrievačmi. Táto funkcia umožňuje kamerám odolávať extrémnejším zimným teplotám. Je dôležité poznamenať, že bezpečnostné kamery so vstavaným ohrievačom budú vyžadovať dodatočné napájanie v porovnaní s kamerami bez ohrievača.

Pre scenáre s teplotami pod -40 môžete využiť kamery Dahua so vstavaným ohrievačom. Niektoré skvelé príklady sú:

Kontaktujte nás pre dostupnosť: +421 2 2102 5261 • obchod@canex.sk

2MP IR Vari-focal Bullet WizMind Network Camera (IPC-HFW5241E-ZHE)

Stieracie lišty #

Vo vonkajšom prostredí, ktoré je sužované dažďom, snehom alebo hmlou a vyžadujú si vysokovýkonné PTZ, ktoré dokážu zachytiť vzdialené detaily, hľadajte vstavané lišty stieračov. Táto malá funkcia zaisťuje, že šošovka kamery je čistá od vody a iných nečistôt, takže video je použiteľné bez ohľadu na poveternostné podmienky.

Tolerancia napätia #

Konečná požiadavka sa môže zdať ako zvláštna, ale ochrana pred napätím je dôležitou, no často prehliadanou špecifikáciou vonkajších kamier. Mnohé kamery Dahua dokážu zvládnuť 25% zmenu napätia vstupujúceho do kamery, čo je dôležité pre vonkajšie nasadenie, pretože podmienky prostredia môžu ľahko ovplyvniť zdroj energie. Pre pokročilejšiu ochranu je možné nájsť špecifické kamery chránené pred bleskom s hodnotou ochrany proti prepätiu až 8 kV.

Výberom najlepšej kamery a držiakov pre vaše vonkajšie umiestnenie, ako aj využitím techník preventívnej inštalácie, môžete predísť budúcim problémom a ušetriť čas pre Vaše podnikanie.

X