Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Nová vysokorýchlostná PTZ kamera Axis: 31x optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi

| Axis Blog |

Publikované 5. júla 2021
Axis
canex-blog_docs-image_84

Analýzy detekcie dymu v kamerách s ochranou proti výbuchu: Bezpečnosť tam, kde je to najviac potrebné

1. augusta 2022
Axis
canex-blog_docs-image_31

Vyvažovanie hodnoty a celkových nákladov na vlastníctvo v mestskom dozore

22. novembra 2021
Dahua
canex-blog_docs-image_60

Zmiernenie dopravných zápch pomocou riešenia Dahua Smart Traffic Management Solution

7. marca 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_68

Navigácia v hodnotení bezpečnostných kamier pre vonkajšie monitorovanie

11. apríla 2022

Nová vysokorýchlostná PTZ kamera Axis: 31x optický zoom, skvelý obraz v tme a ochrana pred kyberútokmi #

Spoločnosť Axis Communications uviedla na trh novú vysokorýchlostnú otočnú kameru AXIS Q6315-LE. Táto kamera je určená na video monitorovanie za každého počasia (aj v hlbokej tme) a disponuje výkonným IR prísvitom s dlhým dosahom (v závislosti na scéne aj 300 metrov a viac). Vylepšený snímač s procesorom novej generácie zaistí lepší obraz, rozšírené možnosti video analýzy a podstatne efektívnejšiu kompresiu videa.

Axis Q6315-LE je nabitá funkciami: Ponúka vysoké zabezpečenie, lepší obraz, rozšírené možnosti analýzy, funkciu Autotracking úrovne 2 a efektívnejšiu kompresiu videa.

Výkonná kamera AXIS Q6315-LE ponúka presné laserové zaostrenie dokonca aj v tme. Jej schopnosť vysporiadať sa s náročnými svetelnými podmienkami podporuje technológia Lightfinder 2.0, vďaka ktorej je aj záber v šere farebne verný a sýty. Kamera ostro sníma aj pohybujúce sa objekty. Vďaka funkcii Speed Dry poskytuje jasný a ostrý obraz aj za dažďa. Je preto ideálna aj do otvorených priestranstiev s náročnými svetelnými podmienkami, ako sú napríklad parky, alebo všade tam, kde sú potrebné detailné zábery vo forenznej kvalite 24/7.

Kamera stvorená pre spoľahlivý dohľad #

Kamera má vo výbave všetko, čo je potrebné na sledovanie a identifikáciu podozrivého správania. Disponuje softvérom Axis Object Analytics, ktorý umožňuje detekovať a klasifikovať objekty v zábere, a prispôsobiť tak dohľad špecifickým potrebám. Súčasťou kamery je funkcia Autotracking 2, vďaka ktorej je možné podozrivé osoby alebo vozidla označiť a aktívne sledovať. Možno ju tiež prepojiť s multikamerovým hniezdom AXIS Q6100-E, a získať tým ľahko kompletný prehľad o dianí v plnom rozsahu 360°. A pretože AXIS Q6100-E používa rovnaký držiak, zdroj energie aj sieťový kábel, táto zostava je cenovo úsporným riešením. V neposlednom rade sa Axis stará aj o zachovanie súkromia – oblasti, kde videomonitorovanie nie je potrebné (ako sú susediace súkromné pozemky), je možné maskovať obraz pixelizáciou.

Zabezpečenie pre prípad kyberútoku #

Axis Q6315-LE myslí aj na vlastnú bezpečnosť. Medzi pokročilé bezpečnostné funkcie tu patrí firmware s autorizáciou (signed firmware) a bezpečné spustenie (secure boot), ktoré zaisťujú, že je na kamere nainštalovaný iba autorizovaný firmware, ktorý sa po uvedení do továrenského nastavenia zbaví všetkého malwaru. Modul Trusted Platform Module (TPM) s certifikáciou FIPS 140-2 úrovne 2 ďalej zaisťuje bezpečné úložisko všetkých kryptografických kľúčov a certifikátov, ktoré zostanú zamknuté aj v prípade narušenia zabezpečenia, alebo kybernetického napadnutia.

Medzi kľúčové vlastnosti patrí:

  • 1/2 „senzor s 31× optickým priblížením
  • IR prísvit a funkcie pre snímanie D/N
  • AXIS Object Analytics, Autotracking 2 a dynamický grafický prekryv kvôli jednoduchej orientácii v priestore
  • Laserové ostrenie pre presné zameranie pomocou funkcie priblíženia Quick-zoom
  • TPM, FIPS 140-2 s certifikáciou 2. úrovne
X