Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Podpora Kamerové systémy Čo je technológia WDR

| Canex Podpora |

Publikované 11. októbra 2022

Čo je technológia WDR #

Najnovšia generácia HD kamier zvýšila očakávania koncových užívateľov ohľadne kvality záberov, ktoré môžu očakávať. Zábery ktoré dodávajú niektoré HD kamery, sú teraz ďaleko za hranicami možností ktoré si bolo možné pred niekoľkými rokmi predstaviť.

Kvalita týchto obrázkov však môže byť výrazne ovplyvnená rôznymi svetelnými podmienkami, ktoré môžu existovať v zornom poli kamery. Niektoré časti obrazu môžu byť veľmi jasné, zatiaľ čo ostatné časti sú veľmi tmavé. Tento scenár je dosť typický pri recepčných priestoroch alebo v maloobchodných predajniach, kde slnečné svetlo žiariace cez okná sa značne líši svojou intenzitou voči vnútornému osvetleniu. Rozsah tohto rozdielu v úrovniach osvetlenia sa opisuje ako dynamický rozsah.

To je dôvod, prečo je viac než pravdepodobné, že budete vidieť parameter Wide Dynamic Range (WDR), ktorý je uvedený medzi kľúčovými funkciami kamier, ktoré ponúka väčšina dnešných kamier. WDR technológia je určená na vyrovnávanie rozdielov v osvetlení a na dosiahnutie tohto cieľa môžu použiť jeden z dvoch spôsobov.

Prvým je odobratie vzoriek pixelov, ktoré vytvárajú obraz a potom využitie výkonovej sily čipovej sady kamery, aby sa automaticky vykonali zmeny potrebné na poskytnutie obrazu, na ktorom je jasne vidieť všetky oblasti.

Druhá metóda zahŕňa rýchle zachytenie viac ako jednej verzie rovnakého obrázka s každým s rôznymi úrovňami expozície. Takmer všetky kamery, ktoré dokážu ponúknuť WDR, to urobia tým, že zachytia jeden podexponovaný a jeden preexponovaný rámec tej istej scény a tieto sú súčasne spracované tak, aby vytvorili jeden optimalizovaný obraz.

Kamery Wisenet X od spoločnosti Hanwha Techwin túto technologiu ďalej rozvíjali. Ich pokročilá forma WDR využíva 4 snímky na vytvorenie prirodzenejšieho obrazu až do 150dB a 30 snímok za sekundu. Obsahuje tiež inovatívnu technológiu, ktorá odstraňuje rozmazanie, ku ktorému môže dôjsť pri používaní bežných WDR. To, čo to umožnilo, je masívny výkon čipovej sady, ktorá je v srdci modelov Wisenet X.

Pozrite sa na technológiu WDR v akcii:

Zatiaľ čo WDR môže byť len jednou z mnohých funkcií uvedených v špecifikáciách kamery, nemôže byť podceňovaný jej prínos, ktorý môže prispieť k účinnosti systému monitorovania videa. Akákoľvek forma WDR skutočne prinesie určitý prínos, ale ak zamýšľate inštalovať kamery v extrémne rôznorodých svetelných podmienkach, bude vždy múdre sa pozrieť na to, čo výrobca tvrdí, že môže dodať. Nikdy neváhajte požiadať o demonštráciu, ak máte nejaké pochybnosti.

V tomto článku:
X