Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Podpora Kamerové systémy Technológia Lightfinder

| Canex Podpora |

Publikované 11. októbra 2022

Technológia Lightfinder #

Je kombináciou odborných znalostí spoločnosti AXIS v spracovaní obrazu. Kamery s technológiou AXIS Lightfinder majú extrémnu svetelnú citlivosť. Takéto kamery môžu priniesť farebné obrázky v čo najmenšom osvetlení, ako 0,18 luxu alebo nižšej.

V porovnaní so všetkými analógovými alebo sieťovými kamerami, bude technológia Lightfinder poskytovať viac verné farby aj pri slabom osvetlení.

Lightfinder ponúka lepšie rozlíšenie a realistickejšie farby za zhoršených svetelných podmienok.

Kamery s funkciou Deň/Noc sú konštruované pre použitie v zlých svetelných podmienkach v interiéri aj exteriéri. Aj sieťové kamery, ako všetky kamery s touto funkciou, poskytujú farebný obraz len počas dňa. Keď sa množstvo svetla zníži pod určitú úroveň, kamera sa automaticky prepne do nočného režimu a začne využívať prirodzenú schopnosť snímacieho senzora zosnímať tzv. blízke infračervené žiarenie. Snímky sú však len čiernobiele(monochromatické) a dosiahnuť dobrú ostrosť obrazu a zároveň nízky šum v meniacich sa svetelných podmienkach je dosť veľká výzva pre výrobcov.

Lightfinder #

Výsledkom výskumu a vývoja firmy Axis Communications je nová technológia Lightfinder. Je to produkt dôsledného výberu správnej kombinácie snímacieho senzora a objektívu, spolu so spracovaním obrazových údajov, ktoré táto kombinácia poskytuje. Spojenie snímacieho senzora, objektívu, obrazového procesora z vlastnej produkcie a dlhoročných skúseností so spracovavaním obrazu poskytlo sieťovým kamerám neobvykle výkonnú technológiu.

Spracovanie obrazu #

Lightfinder technológia obsahuje nielen výnimočne citlivý CMOS snímač, ale základom je hlavne spracovanie obrazu osvedčené vo všetkých Axis kamerách. Tento softvér je zdokonalený v záujme dosiahnutia najvyššej možnej kvality obrazu. Vynikajúci výkon za nízkej hladiny osvetlenia je výsledkom vyladenia snímača, objektívu a softvéru na spracovania obrazu. V porovnaní s akoukoľvek analógovou kamerou technológia Lightfinder ponúka lepšie rozlíšenie a realistickejšie farby najmä za zhoršených svetelných podmienok.

Redukcia šumu #

Redukcia šumu je omnoho lepšia ako u ktorejkoľvek analógovej kamery na trhu, a naviac, pretože kamery s Lightfinder technológiou majú progresívna skenovanie, dávajú kvalitnejší obraz potrebný hlavne pri video analýze obrazu.

Možnosti použitia #

Pri nízkej úrovni osvetlenia sa kamery obyčajne dopĺňajú o infračervené reflektory obraz je však stále len čiernobiely. Existuje ale mnoho situácií, kedy je farba dôležitým faktorom pre úspešnú identifikáciu, táto informácia výrazne zvyšuje možnosť efektívne identifikovať ľudí, vozidlá a incidenty. Lightfinder poskytne farebný obraz aj pri minimálnom nasvietení aj veľkých priestorov ako sú napr. staveniská, rozvodné stanice, studne a úpravne vôd.

Vývoj technológie #

Vývoj Lightfinder technológie neustále pokračuje a posúva citlivosť sieťových kamier na rovnakú úroveň ako pri SD kamerách ale s vyšším rozlíšením a nižším šumom. Touto technológiou budú už čoskoro vybavené Axis kamery s HD a FullHD rozlíšením. Veľmi zaujímavé videá nájdete na www.youtube.com ak vyhľadáte „Axis Q1602“

Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na adrese: Lightfinder

X