Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Podpora Nástroje 3D Vizualizácia bezpečnostného systému

| Canex Podpora |

Publikované 12. októbra 2022

3D Vizualizácia pre efektívnu inštaláciu bezpečnostného systému #

Pri navrhovaní bezpečnostných systémov, rozhodovaní o počte, type a umiestnení kamier bol vždy zložitý proces zahŕňajúci časovo náročné výpočty. V súčastnosti je tento proces oveľa jednoduchší s pomocou nových nástrojov, ktoré je možné integrovať s 3D vizualizačnými aplikáciami.

Ako to funguje? #

Pre použitie dostupných nástrojov spoločnosti AXIS, systémoví návrhári môžu jednoducho importovať existujúce rozloženie do CAD softvéru alebo vypracovať nové rozloženie a potom jednoducho pretiahnuť kamery do stávajúcich plánov.

Tento softvér umožňuje návrhárom pochopiť, ako bude budúci systém vyzerať v reálnom živote, ako budú kamery integrované s okolím a aký priestor bude kamerový systém pokrývať po inštalácii.

Akonáhle sú kamery umiestnené v dizajne, softvér ukazuje celé zorné pole kamery, ako farebné plochy so sprievodcom rozlíšením, ktorý pomáha definovať oblasti, kde je splnené požadované rozlíšenie obrazu.

Konštruktéri alebo systémoví integrátori môžu vyskúšať rôzne modely kamier, pozícia pozorovacích uhlov a rozhodnúť o najlepšom možnom riešení pre konkrétny projekt. Tento softvér umožňuje používateľom ovládať ohniskovú vzdialenosť, cieľové rozlíšenie a montážnu výšku zariadenia.

Tieto obrazy / scény môžu byť tiež použité pre prezentáciu koncovému užívateľovi v súvislosti s funkčnosťou systému, a pomáha tak nastaveniu správnych očakávaní zo strany investora, ktoré budú dosiahnuté po inštalácii systému.

Výhody pre Integrátorov #

Najzreteľnejším prínosom 3D vizualizácie je pomoc pri rozhodovaní o umiestnení kamery a jej pozície. Plánovanie s CAD softvérom môže znížiť pravdepodobnosť chýb a zabezpečiť efektívny dizajn.

Tento proces môže tiež pomôcť návrhárom a integrátorom systémov rozhodovať o požiadavkách na kameru pre rôzne situácie. Z tohto dôvodu môžu používatelia nielen rozhodnúť o správnom umiestnení kamery, ale aj jej kvalitu obrazu.

Ešte dôležitejšie je to z obchodného hľadiska, 3D vizualizácia dokáže pomôcť systémovému integrátorovi poskytovať najlepšie služby svojim zákazníkom a pomôcť im pochopiť, čo môžu od budúceho video monitorovacieho systému očakávať.

Podrobnejšie informácie sú k dispozícii na adrese: Axis Camera Extension pre SketchUp

X