Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Riešenia Doprava

| Doprava |

EČV

vysoké rozlíšenie

algoritmy LPR

Predstavujeme

Naše riešenie pre Dopravu

Systém Rozpoznávania Evidenčných Čísel vozidiel (EČV)

Pre priemerného používateľa automobilov to nemusí byť úplne zrejmé, ale technológia rozpoznávania evidenčných čísel vozidiel (License plate recognition – LPR) je momentálne rozšírená viac než kedykoľvek predtým. S technologickým rozvojom sa táto technológia stala ekonomickým a robustným riešením pre viaceré inštalácie, ako je kontrola prístupu a činnosť policajných zložiek.

Mnohí však stále nevedia, ako technológia LPR skutočne funguje. Bob Mesnik, prezident systémového integrátora Kintronics v nedávnom článku poukazuje na to, že kľúčové prvky, ktoré vstupujú do systému LPR, sú analytický softvér, ktorý premieňa obrázky na počítačové znaky a dobrú IP kameru.

Analytický softvér na konverziu je podobný optickému softvéru na rozpoznávanie znakov (OCR).

Prečítajte si viac v článku „Ako funguje systém rozpoznávania Evidenčných čísel vozidiel (EČV)“ kliknutím na tlačidlo „Viac informácií“.

Rozlíšenie kamery

Úloha rozlíšenia sieťovej kamery je celkom zjavná. Čím vyššie je rozlíšenie, tým lepšie sú šance na jasné zachytenie znakov na poznávacej (evidenčnej) značke vozidla, skr. EČV.

Algoritmy LPR

Konečným komponentom riešenia rozpoznávania poznávacích značiek je analytický softvér, ktorý sa používa na rozpoznávanie znakov.

Systém LPR

Prvou súčasťou rozpoznávania poznávacej značky je samotná IP kamera. Je dôležité, aby sieťová kamera používaná na tento účel bola schopná zachytiť obraz s vynikajúcou kvalitou obrazu.

Rozpoznávanie EČV

V súčasnej dobe je možné použiť štandardné IP kamery so softvérom pre analýzu obrazu. To zlepšuje škálovateľnosť systému a znižuje náklady aj pre väčší počet aplikačných oblastí.

Kontaktný Formulár

Ak máte akýkoľvek problém alebo otázku, kontaktujte nás. Urobíme všetko pre to, aby ste čo najrýchlejšie získali odpoveď.

X