Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Rozšírenie analýzy videa pomocou rekordérov (DVR) základnej triedy

| Dahua Blog |

Publikované 16. augusta 2021
Dahua
canex-blog_docs-image_85

4 Riešenia Dahua Transmission poháňané PoE 2.0

8. augusta 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_19

Spoznajte 3 aspekty, ktoré by ste mali vedieť o WDR

27. septembra 2021
Axis
canex-blog_docs-image_122

Nevyužitý potenciál video analýzy v bankovom sektore

10. mája 2018
Hanwha
canex-blog_docs-image_27

(De)mýtizovanie najnovších technológií a podmienok kybernetickej bezpečnosti v kamerách založených na IP

8. novembra 2021

Rozšírenie analýzy videa pomocou rekordérov (DVR) základnej triedy #

Presnosť a výkonnosť analytiky videa sa v posledných rokoch výrazne zlepšila, a to vďaka hlbokému učeniu, vysokovýkonnému počítaniu a analýze veľkých dát. Podľa asmag.com sa v roku 2021 viac presadzuje AI (a najmä hlboké učenie), aby bolo sledovanie videa a detekcia ešte presnejšie a súčasne sa znížili náklady. Účelom je urýchliť vyšetrovanie po incidente tým, že umožníte vyhľadávanie a filtrovanie na základe kritérií, ako sú osobné vlastnosti alebo typy predmetov.

Nie je pochýb o tom, že video analýza založená na hlbokom učení (AI) sa stáva bežnejšou vo video dohľade, či už na periférii v kamerách alebo v jadre NVR/DVR a v cloude. Predajcovia (teda aj my), vrátanie technológie Dahua, teraz ponúkajú kamery a záznamové zariadenia s funkciou analýzy videa (AI). Sortiment produktov AI spoločnosti Dahua je v skutočnosti taký široký, že teraz prináša technológiu mnohým ďalším používateľom tým, že ich zahŕňa do základných produktov, napr. do radu digitálnych videorekordérov XVR série Cooper, ktorý podporuje kompresiu H.264 aj H.265 a je vybavený funkciami inteligentnej detekcie pohybu (SMD Plus) a AI Coding. Dahua je jediným výrobcom, ktorý vo svojich digitálnych videorekordéroch základnej triedy obsahuje funkcie AI, ktoré používateľom poskytujú všetky pokročilé možnosti umelej inteligencie. Všetko za priaznivejšiu cenu.

Inteligentná detekcia pohybu (Smart Motion Detection)

SMD Plus, ktorý je v predvolenom nastavení povolený bez ďalšej konfigurácie, dokáže presne identifikovať ľudí a vozidlá pri filtrovaní falošných poplachov vytvorených inými objektmi, a to buď v reálnom čase alebo pri vyhľadávaní zaznamenaného videa. Použitie algoritmov hlbokého učenia, ktoré intuitívne analyzujú scénu rozpoznávaním predmetov a vzorov (rovnako, ako to robia ľudia), a nie iba registrovaním zmeny pixelov, znamená dramatické zvýšenie presnosti detekcie a následné zníženie falošných poplachov.

Kódovanie AI (AI Coding) #

Napriek tomu, že používateľom ponúka potenciál pre snímky v rozlíšení 4K (Ultra HD), existujú potenciálne nevýhody tejto technológie, napr. teoretická potreba štvornásobku šírky pásma a kapacity úložiska, ktoré zvyšujú celkové náklady na vlastníctvo. Funkcia kódovanie AI radu Cooper však v porovnaní s konvenčným kódovaním H.264/H.265 ušetrí viac ako 50% šírky pásma a úložného priestoru. Kombinácia funkcií spoločnosti HDCVI 6.0 Plus a špičkovej AI prináša Dahua AI funkcie pre celý rad HDCVI (HD over Coax).

Ďalšie benefity #

Podľa správy o rozsahu trendov v oblasti kamerových systémov a inteligentnej analýzy (od spoločnosti Omdia v júli 2020) sú hlavnými výhodami AI softvéru:

  • Neexistuje žiadna požiadavka an výmenu existujúcich kamier
  • Rekordéry poskytujú vyšší výpočtový výkon a zlepšujú výkon analytiky videa v porovnaní s edge-based hardvérom
  • Existuje jednoduchšia integrácia s inými riešeniami zabezpečenia alebo obchodnej inteligencie
  • Rekordéry sú schopné spustiť viac analytických funkcií na jeden kamerový kanál
  • Analytiku využívajúci viac ako jeden kanál, ako je sledovanie objektov na viacerých kamerách, je jednoduchšie centrálne spracovať

Správa tiež zdôrazňuje dôležitosť presnej detekcie podozrivých udalostí, najmä v prostrediach s vysokým zabezpečením pre kritickú infraštruktúru, kde by zmeškaná bezpečnostná udalosť mohla mať katastrofálne následky.

Rastúci trh s AI #

Rastúce používanie analytiky videa a umelej inteligencie (AI) potvrdzuje správa IFSEC Global o kamerových systémoch v roku 2020, v ktorej sa uvádza, že drvivá väčšina (71%) profesionálov v oblasti zabezpečenia sa domnieva, že analytický softvér dosiahol bod, v ktorom môže poskytnúť skutočnú hodnotu. Malá väčšina (54%) naďalej nepoužíva analytiku vo svojich vlastných monitorovacích systémoch, čo dokazuje, že stále existuje značný nevyužitý trh s analytikou. Správa taktiež uvádza hlavné dôvody, prečo by profesionál v oblasti bezpečnosti investoval do video analýzy, pričom hlavnou príčinou je zníženie počtu falošných poplachov. To ukazuje, že falošné poplachy sú aj naďalej výzvou pre priemysel a hľadanie metód na ich zníženie, napr. implementácia video anaýzy založenej na AI, ktorá je hlavnou prioritou. Každopádne, ako sme už spomenuli vyššie, drvivá väčšina respondentov prieskumu (71%) uviedla, že verí faktu, že video analýza dosiahla bod, v ktorom môže poskytnúť skutočnú hodnotu.

Záver #

Ako sme videli, presnosť a výkonnosť analytiky videa sa v posledných rokoch nezmerateľné zlepšila a používatelia túto technológiu stále viac využívajú. To znamená, že produkty ako Dahua Cooper-I s funkciami kódovania SMD Plus a AI sú nastavené tak, aby prispievali k väčšiemu využívaniu video analýzy a AI, čím pomáhajú uspokojiť dopyt po pokročilej funkcionalite za ceny na základnej úrovni. Bude zaujímavé zopakovať si túto tému o niekoľko rokov a zistiť, ako tieto produkty prispeli k širšiemu využívaniu AU medzi odborníkmi v oblasti bezpečnosti.

X