Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Skúmanie toho, čo ponúka panoramatický dohľad Dahua WizMind

| Dahua Blog |

Publikované 17. októbra 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_89

Vezmeme vás do novej plnofarebnej éry s technológiou Dahua Smart Dual Illuminators

5. septembra 2022
Axis
canex-blog_docs-image_51

Ako môžu maloobchodníci použiť sieťový zvuk na zvýšenie úrovne operácií v obchode

31. januára 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_60

Zmiernenie dopravných zápch pomocou riešenia Dahua Smart Traffic Management Solution

7. marca 2022
Canex
canex-blog_docs-image_121

4 bezpečnostné problémy o ktorých ste nevedeli a ich riešenie

22. októbra 2018

Skúmanie toho, čo ponúka panoramatický dohľad Dahua WizMind #

Návrh efektívneho monitorovacieho riešenia pre rozsiahly scenár nie je nikdy jednoduchou úlohou a často čelí hromade výziev. Bežné kamery nestačia na uspokojenie potrieb veľkých scenárov, čo vedie k rozsiahlemu kamerovému pokrytiu, ktoré zvyšuje náklady na inštaláciu, zapojenie a údržbu. Nie je možné, aby tradičné kamery s podpriemerným zoomom boli schopné presne rozpoznať ľudské a vozidlové ciele na scéne alebo odfiltrovať falošné poplachy spôsobené nepodstatnými predmetmi. Decentralizované riadenie a nedostatok podstatných štatistických údajov pre obchodné analýzy boli tiež jednou z nevýhod tradičných monitorovacích systémov.

Dahua WizMind Panoramic Surveillance je navrhnutý pre aplikácie, ktoré vyžadujú 360°, 270° alebo 180° panoramatický pohľad na situačné povedomie, ako je mapa davu a hustota vozidiel. Jeho vysokorýchlostná PTZ kamera a technológia EPTZ dokážu rýchlo a automaticky sledovať pohybujúce sa ciele bez chýbajúcich detailov o správaní cieľa. Ide o ideálne riešenie sledovania, ktoré môže nahradiť viacero konvenčných kamier, znížiť zložitosť monitorovania a ušetriť náklady.

Super široké pokrytie a nákladovo efektívna implementácia #

Panoramic Surveillance Dahua WizMind poskytuje dizajn typu všetko v jednom (all-in-one), ktorý pozostáva z jedného zariadenia, jedného kábla a jedného napájacieho zdroja. S PTZ kamerou môžu používatelia jednoducho priblížiť a vidieť detaily zblízka. Jedna panoramatická kamera dokáže efektívne nahradiť viacero konvenčných kamier, čím sa výrazne znížia náklady na inštaláciu a údržbu.

Inteligentné sledovanie a EPTZ #

Smart Tracking je v podstate prepojenie medzi panoramatickou kamerou a PTZ kamerou; túto funkciu podporujú iba panoramatické kamery s PTZ. Dokáže sledovať jeden cieľ naraz, podporuje až 45-násobný optický zoom a dokáže rýchlo a automaticky sledovať pohybujúci sa cieľ z veľkej vzdialenosti bez toho, aby jej unikli detaily.

Na druhej strane, elektrické PTZ, alebo jednoducho EPTZ, je k dispozícii iba v panoramatických kamerách, ktoré PTZ kamery nemajú vo svojej výbave. Po spustení alarmu môže EPTZ kamera súčasne priblížiť a sledovať viacero cieľov ľudí a vozidiel (max. 5). Dokáže sa zamerať až na 5 dôležitých oblastí, keď nie je poplach. Vďaka vysokorýchlostnému určovaniu polohy dokáže táto inteligentná kamera rýchlo sledovať pohybujúci sa cieľ, ktorý spustil poplach, až kým nezmizne v scéne.

Panoráma AR #

Dahua AR Panorama využíva technológiu rozšírenej reality a kombinuje vylepšené dáta snímania v reálnom čase a informačné dáta. Umožňuje systému dosiahnuť vizuálny, ovládateľný a dispečerský nový príkazový režim, vďaka ktorému je sledovanie vizuálnejšie, pohodlnejšie a efektívnejšie a prináša lepšiu používateľskú skúsenosť.

Hustota davu a hustota vozidiel #

Funkcia Crowd Density systému Dahua WizMind Panoramic Surveillance, vybavená algoritmom hlbokého učenia, poskytuje včasné varovanie, keď hustota davu v reálnom čase prekročí prednastavenú hranicu na ochranu verejnej bezpečnosti. Dokáže odhaliť až 1 024 ľudských cieľov s presnosťou ≥ 92 % a pokryť až 8 oblastí s polomerom max. 30 m. A čo viac, môže tiež generovať davové správy pre analýzu BI.

Okrem toho funkcia Vehicle Density tohto riešenia analyzuje v reálnom čase situáciu vozidiel v monitorovanej scéne, ako je počet vozidiel v oblasti (max. 8 oblastí) a preťaženie vozidiel vo vybraných jazdných pruhoch. Ponúka detekčný rádius až 125 metrov a presnosť detekcie ≥95%. Keď počet vozidiel prekročí prednastavenú hranicu, systém okamžite vydá alarmy a vygeneruje správy o vozidle na analýzu BI.

Aplikácie scenárov #

Dahua WizMind Panoramic Surveillance je komplexné riešenie vhodné pre rôzne rozsiahle scenárové aplikácie. Tu je pár príkladov:

Námestie #

Často je to miesto so silnou pešou zónou a veľkým množstvom ľudí. Keďže v dôsledku pandémie stále platia obmedzenia, mnohé námestia stále zavádzajú prísne opatrenia, aby sa zabránilo zhromažďovaniu ľudí. Použitím panoramatickej kamery Dahua, ako je séria IPC-PFW8, môžu operátori jednoducho sledovať počet ľudí na scéne, čo im umožňuje včas reagovať, keď počet ľudí dosiahne predpísaný limit.

Mestská cesta #

Verejné cesty ako mestské cesty, viadukty a mýtne brány sú náchylné na dopravné zápchy. Séria Hubble môže byť nasadená v takýchto scenároch na efektívne monitorovanie počtu vozidiel na scéne, poskytovanie včasných alarmov a statických údajov, ktoré pomáhajú oddeleniam riadenia dopravy pri ich rozhodovaní.

Celkové zhrnutie #

Celkovo možno povedať, že Dahua WizMind Panoramic Surveillance spĺňa všetky možnosti efektívneho monitorovacieho riešenia pre veľké scenáre. Spĺňa základné požiadavky na monitorovanie veľkých scén, inteligentné sledovanie, integráciu zdrojov a úsporu nákladov. Poskytuje tiež inteligentnú analýzu cieľov vo veľkých aplikačných scenároch, ako sú námestie, mestské cesty, vstupná a výstupná oblasť, podnikový areál a parkovisko.

X