Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Nové využitie PoE (Power over Ethernet)

| Hanwha Blog |

Publikované 11. októbra 2021
Axis
canex-blog_docs-image_07

Sieťové interkomy: integrovaná súčasť sledovacích riešení

23. augusta 2021
Axis
canex-blog_docs-image_83

Ako termokamery posilňujú Vaše riešenie video dohľadu

13. júna 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_34

Dahua TechMonth (WizMind): 3 dôvody, prečo používať Dahua ANPR 2.0 na parkoviskách

13. decembra 2021
Axis
canex-blog_docs-image_66

Používanie sieťového video dohľadu na monitorovanie a riadenie extrémneho počasia

4. apríla 2022

Nové využitie PoE (Power over Ethernet) #

Pre profesionálov v oblasti bezpečnosti je k dispozícii nová technológia, ktorá je na trhu takmer dve desaťročia.

Technológia Power over Ethernet (PoE) je široko používaná v rôznych aplikáciách zabezpečenia a sledovania. Najnovšia verzia štandardu, prvýkrát zavedená v roku 2003, však rozvinula možnosti technológie natoľko, že profesionáli teraz nachádzajú úplne nové spôsoby použitia kamier a zariadení s podporou PoE.

Štandard PoE bol prvýkrát ratifikovaný IEEE v roku 2003, pôvodne ako 802.3af, a umožňoval kamere alebo inému zariadeniu PoE získať výkon až 12,95 (W), pričom druhý štandard – 802.3at – ho zdvojnásobil na 25,5 (W).

Technológia PoE umožňuje integrátorom ľahko pripájať, konfigurovať a integrovať rôzne typy systémov bez toho, aby sa museli učiť úplne nový „jazyk“ a bez nutnosti viesť doma káble, aby oddelili systémy.

Jedná sa o značnú úsporu nákladov. Nemusíte prevádzkovať medenú kabeláž a riešiť ďalšie napájacie zdroje. Máte jediný kábel pre dáta a napájanie, ktoré spoločne uľahčujú funkcie, ako je zálohovanie batérie UPS, pretože teraz je to všetko centralizované.

Integrátorom, ktorí vyžadujú menší počet káblových vedení na dodanie energie a siete do kamery, je uľahčená inštalácia nových produktov alebo návrh systému pre nové zariadenie.

K dispozícii sú tiež predlžovače PoE, ktoré môžete zapojiť do zásuvky, takže nepotrebujete miestny zdroj napájania. V zásade kradne trochu energie, ide inline a potom vytlačí zvyšok napájania, čím sa predĺži vzdialenosť na dodanie energie. Existujú aj spôsoby, ako nadviazať vzájomné spojenia a ísť stále ďalej.

Technológia PoE dokáže pri správnom použití aj oveľa viac. Môže presahovať rámec kamier, čo zahŕňa osvetlenie, digitálne značenie, hodiny, riadenie prístupu, systémy označovania vstupov a prístupov, kodéry, dekodéry, monitory verejného zobrazenia… skutočne čokoľvek.

Štandardy sa vyvinuli a podporujú vyššie rýchlosti siete – teraz až 10 gig – a umožňujú príjem väčšieho počtu wattov – teraz až 71,3 (W) v najvyššom prípade.

Keď vychádzali nové štandardy, Wisenet držal krok s inováciami a vylepšovaním kamier, aby čo najlepšie využili každý technologický skok. Toto je dokonalý príklad toho, ako nový štandard BT môže umožniť projektové aplikácie, ktoré nikdy predtým neboli možné: PTZ kamery s možnosťami prostredia s nízkymi teplotami, ale aj s extrémne dlhým dosahom, výkonnými infračervenými diódami LED, ktoré vidia ďaleko aj v úplnej tme.

Poznajte svoju terminológiu #

Pokiaľ ide o PoE, existujú dva kľúčové pojmy: PD a PSE.

PD je Vaše poháňané zariadenie: kamery, reproduktor, akékoľvek zariadenie, ktoré je napájané. PSE je zariadenie na získavanie energie. PSE spotrebováva určité množstvo energie, ale nemôže poskytnúť úplné množstvo potrebnej energie kvôli strate pozdĺž káblového vedenia. Napríklad v štandardnom PoE Váš prepínač, injektor a stredný rozsah spotrebujú až 15,4 (W), ale kamera môže spotrebovať iba 12,95 (W).

Pri navrhovaní systému sa profesionáli musia uistiť, že sa pozerajú na datasheet každého zariadenia. Ak je uvedené „12,95 (W)“, toto číslo nemôžete použiť samo na to, aby ste určili, aký veľký je Váš rozpočet na energiu vo Vašej infraštruktúre. Ak máte 32-portový alebo dokonca 48-portový prepínač, potom 12,95 krát 48 zodpovedá 621 (W). Avšak, 15,4 krát 48 je 739. To je rozdiel 118 (W), čo môže spôsobiť, že zariadenia nebudú dostávať dostatok energie, čo zmení Váš výber PSE. Je dôležité si vždy uvedomiť, aký je skutočný odber energie na strane prepínača.

Tiež len preto, že prepínač hovorí, že dokáže PoE+, to pravdepodobne nemôže urobiť na všetkých portoch. Majte na pamäti celkový rozpočet systému a tiež to, koľko energie každá kamera alebo každé zariadenie potrebuje. Potom všetko zrátajte a uistite sa, že prepínač plne podporuje vaše sieťové požiadavky.

Pamätajte si: „E“ v PoE neznamená „všetko“. Neexistuje univerzálna veľkosť, ktorá by vyhovovala všetkým.

X