Pondelok – Piatok: 09:00 – 17:30

Canex Články Sieťové interkomy: integrovaná súčasť sledovacích riešení

| Axis Blog |

Publikované 23. augusta 2021
Hanwha
canex-blog_docs-image_27

(De)mýtizovanie najnovších technológií a podmienok kybernetickej bezpečnosti v kamerách založených na IP

8. novembra 2021
Dahua
canex-blog_docs-image_87

Smerovanie k bezpečnejšiemu svetu AIoT

22. augusta 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_96

Koľko toho viete o PTZ kamerách?

3. októbra 2022
Dahua
canex-blog_docs-image_38

Dahua TechMonth (WizMind): 4 fakty o technológii monitorovania objektov

27. decembra 2021

Sieťové interkomy: integrovaná súčasť sledovacích riešení #

S prechodom z analógových interkomov na sieťové (IP) interkomy, výhody výrazne vzrástli vďaka možnosti ich integrácie do celkových riešení pre sledovanie videa a riadenie prístupu. Zvýšená bezpečnosť a samotné zabezpečenie, vylepšené funkcie a analytika vo verejnom aj súkromnom prostredí, robia zo sieťových interkomov prirodzené a jednoduché rozšírenie video dohľadu. Ale keďže interkomy sú najpoužívanejšími a najbezpečnejšími zariadeniami pre bezpečnosť a ochranu verejnosti, je nevyhnutné, aby boli navrhnuté tak, aby kombinovali použiteľnosť s robustnosťou a chránili ich pred všetkým, čo by im príroda a ľudia mohli spôsobiť.

Vnímanie interkomu založeného na analógovej technológii môže byť byť obmedzené, v mnohých prípadoch o niečo viac ako „vylepšený zvonček“. V prípade sieťových interkomov sa táto schopnosť transformuje. Moderné interkomové zariadenie, založené na otvorených štandardoch, ako napríklad sieťový video interkom Axis I8016-LVE, sa môže stať integrovanou súčasťou riešení pre sledovanie videa, riadenia prístupu aj verejnej bezpečnosti a platformou pre takmer neobmedzený počet aplikácií a analytiky.

S takouto flexibilitou si interkomové zariadenia nachádzajú cestu do stále rastúceho počtu miest. Zatiaľ čo mohli byť obmedzené na vstupné dvere alebo komerčné a obytné nehnuteľnosti, interkomy sa čoraz častejšie používajú ako pomocné body a núdzové telefóny vo verejných priestoroch. S týmto nárastom používania a životného prostredia prichádza aj potreba väčšej odolnosti.

Navrhnuté na neustále používanie a mnoho iného #

Interkomy boli vždy veľmi často používaným zariadením. Volacie tlačidlá, navrhnuté pre často používané dvere a prístupové body, sa potenciálne stláčajú stokrát denne. Tiež sa veľmi často nachádzajú na vonkajších stenách a montážnych bodoch, a preto sú vystavené všetkým poveternostným podmienkam. Navyše, keďže sa interkomy stále viac dostávajú do verejného prostredia, nielenže zostáva tradičná potreba robustného dizajnu, ale aj nevyhnutná potreba odolávať útoku a vandalizmu.

Schopnosť zariadenia odolávať akýmkoľvek podmienkam môže mať dva kľúčové prvky: zabezpečenie toho, aby sa do zariadenia nedostala voda a prach, a odolávanie nárazom. Interkomy predstavujú výzvu v oboch týchto oblastiach, pretože zariadenie obsahuje tlačidlo na volanie, kameru, reproduktory a mikrofón, ako aj samotné upevnenie interkomu, či už je zabudované do steny alebo externe. Toto všetko musí dodržať štandardné priemyselné hodnotenia.

Pokiaľ ide o vodu a prach, hodnotenie IP69 zaručuje, že je zariadenie úplne odolné voči prachu aj vode, a to aj pri vysokom tlaku a vysokej teplote. Axis I8016-LVE spolu s montážou na stenu ťažia z ochrany v každom uhle.

Pokiaľ ide o náraz, hodnotenie IK definuje schopnosť zariadenia odolávať priamemu nárazu. Najvyššie hodnotenie je IK10, čo znamená, že zariadenie je chránené proti nárazu 20 joulov (ekvivalent nárazu 5 kg hmotnosti spadnutej zo 40 mm nad nárazový povrch). Axis I8016-LVE opäť ťaží z tohto hodnotenia najvyššej úrovne.

Nasledujúce video demonštruje úroveň odolnosti zabudovanej v interkome Axis I8016-LVE:

Pripojené interkomy na dnes a zajtra #

Je nevyhnutné, aby každá organizácia investovala do budúcnosti, a hlavne, aby splnila svoje požiadavky a zároveň podporila vylepšenia do budúcnosti. Sieťové interkomy sú dokonalým príkladom.

Aj keď sa dnešná aplikácia môže zameriavať na replikáciu funkcií predchádzajúceho analógového riešenia, otvára mnohé potenciálne budúce prípady použitia vo video dohľade, kontrole prístupu a analýze. Investície do interkomov sa však rovnako vzťahujú aj na samotný hardvér a zariadenia navrhnuté pre maximálnu odolnosť , pričom budú trvať dostatočné dlho, aby využili všetky výhody sieťovej technológie (IP).

X